איך פינג פונג תורם למוח?

טניס שולחן הוא אחד מענפי הספורט שניתן לשחק וליהנות מהם בכל גיל! מיליוני ילדים ועד מבוגרים נהנים מהמשחק ברחבי העולם ומלבד הכייף וההנאה במשחק, הם גם מרוויחים המון יתרונות בריאותיים שאחד מהם הוא חיזוק המוח.
המוח הוא שריר לכל דבר וכאשר מאמנים את המוח רמות התפקוד שלו עולות. פינג פונג הוא ספורט מושלם לשיפור תפקוד המוח, תיאום בין היד לעין וממריץ מספר אזורים במוח.

איך משחק פינג פונג תורם לחיזוק המוח?

  1. מפתח חדות נפשית

מחקרים מצאו ששחקני פינג פונג מבוגרים נוטים לשפר את תפקוד האונות הקדמיות של המוח שאחראיות על קבלת החלטות, פתרון בעיות ותנועה ותכנון תנועה.

בגלל הצורך לחשב את מהירות, סיבוב ומיקום הכדור המגיע אלייך, שבדר"כ זה מתחת לשנייה, המוח נשאר פעיל ומפוקס. אנשים עם אלצהיימר מדווחים על השיפור שהם חשים כשאר הם משחקים באופן שוטף בטניס שולחן.

  1. ממריץ את המוח

כפי שאמרנו, משחק טניס שולחן ממריץ מספר אזורים במוח. התהליך של ציפייה לקראת החזרת הכדור מידי היריב גורם לשחקן להשתמש בקליפת המוח הקדמית של המוח בצורה דומה לתכנון אסטרטגיה שוב ושוב ושוב. האירובי שמעורב במהלך המשחק ממריץ את אזור ההיפוקמפוס שתורם לריכוז וחיזוק הזיכרון.

  1. מפתח יכולות מוטוריות

בגלל מהירות הכדור הגבוהה ואי היכולת לצפות את המהלכים הבאים, אנחנו צריכים הרבה חוזק מנטלי ופיזי כדי להצליח לשחק טניס שולחן. המשחק  דורש קבלת החלטות מהירה, מיקרו תנועות מהירות ותפקוד גבוה של קורדינאציית יד-עין. כל אלה עוזרים לפתח את קליפת המוח הראשונית ואזור המוח הקטן.

2 אנשים משחקים פינג פונג בגינה של בית
דילוג לתוכן