כדור פינג פונג

אולי לא ידעתם את זה, אבל הכדור שאיתו אתם משחקים פינג פונג משפיע בצורה דרמטית על חוויית המשחק, על הדיוק במשחק ועל תוצאותיו. לכאורה מדובר בכדור פלסטיק פשוט וקל, שנראה תמיד אותו דבר, אלא שיש הבדל גדול בין כדור פינג פונג מקצועי שעומד בתקנים המקצועיים ונמכר בדרך כלל בחנויות ספורט בלבד, ובין כדורי פינג פונג שנמכרים בחנויות יצירה או אפילו בחנויות צעצועים מובילות.

כדור פינג פונג – המאפיינים המקצועיים

ככלל, ישנם שלושה פרמטרים המשפיעים ישירות על חוויית המשחק עם כדורי פינג פונג. הפרמטר הראשון הוא גודל הכדור. לאורך השנים השתנה הקוטר התקני מ-38 מ"מ ל-40 מ"מ, מה שהגביר את רמת ההתנגדות האווירודינמית של הכדור וגרם להאטת המשחק. ישנם שחקנים שבוחרים להשתמש בכדורים בקוטר 44 מ"מ שמאטים מאוד את המשחק, אם כי הקוטר התקני של כדורי פינג פונג למכירה עומד על 40 מ"מ נכון להיום. הפרמטר השני הוא משקל הכדור שמשפיע אף הוא ישירות על המהירות בה ינוע הכדור ועל האינטראקציה עם המשטחים בהם הוא פוגע (מטקה, שולחן, רשת). נכון להיום, המשקל התקני של כדור פינג פונג עומד על 2.7 גרם. לבסוף, החומר ממנו עשוי הכדור ורלוונטי לשני הפרמטרים הקודמים. ככלל מדובר בפלסטיק פשוט בעל עובי דופן דק מאוד שמבטיח את המשקל המדויק בקוטר הנדרש.

הקפדה על כדורי פינג פונג מקצועיים בלבד

רכישה של כדורי פינג פונג למכירה בחנויות צעצועים או חנויות יצירה תוביל, קרוב לוודאי, לחוויית משחק משתנה, בה לא תוכלו לשמור על יציבות ברמת המשחק שלכם ולשכלל את היכולות המקצועיות שלכם במשחק. כדורים אלה אינם מדויקים, לא בגודל שלהם ולא במשקל שלהם ולכן כל כדור יעניק לכם חוויית משחק שונה, מהיר יותר, איטי יותר ואף כזה שבו הכדור מושפע יתר על המידה מהתנגדות האוויר. בדיוק מהסיבה הזאת, את כדורי הפינג פונג שלכם אתם רוצים לקנות אך ורק בחנות ספורט מקצועית, רצוי בחנות המתמחה בעולם הפינג פונג באופן ספציפי.

טופ ספיד היא אחת מהחנויות המקצועיות ביותר בישראל בתחום הפינג פונג, ומציעה לכם התמחות מלאה ומובחנת בתחום הפינג פונג בלבד. החברה מציעה מגוון רחב של שולחנות פינג פונג לחללי פנים ולמרחבי חוץ וכן את כל האביזרים הדרושים לכם ברמה המקצועית הגבוהה ביותר.

מחבט פינג פונג על שולחן כחול ולידו כדור לבן
דילוג לתוכן