מה ההבדל בין שולחן פינג פונג פנים לחוץ

לא ספק, לו היה זה אפשרי, היינו תמיד מעדיפים להציב את שולחן הפינג פונג שלנו בתוך הבית, אלא שעבור מרבית האנשים, מדובר באופציה בלתי אפשרית לחלוטין. שולחן פינג פונג דורש קודם כל מרחב שבו ניתן להציב את השולחן על מידותיו (אורך של קרוב ל-3 מטרים ורוחב של יותר ממטר וחצי). בהמשך לכך, נדרש גם מספיק מרחב חופשי מסביב לשולחן על מנת לאפשר לשחקנים לנוע בחופשיות ולהביא את המשחק שלהם לידי ביטוי בצורה חופשית. את המרחב הזה פשוט אי אפשר לייצר במרבית הבית, מה שהופך את מרחב החוץ של הגינה או החצר למרחב הרלוונטי יותר. אלא שהצבת שולחן פינג פונג אל מרחב החוץ חייבת לעמוד במספר תנאים, שעונים למעשה על השאלה מה ההבדל בין שולחן פינג פונג פנים לחוץ, ושעליה גם נענה בשורות הבאות.

ההבדל בין מרחב פנים וחוץ

כדי לענות על השאלה מה ההבדל בין שולחן פינג פונג פנים לחוץ צריך להבין תחילה את ההבדל בין מרחב הפנים ובין מרחב החוץ. בעוד שמרחב הפנים הוא מרחב שמור ומוגן, מרחב החוץ חשוף לחלוטין לפגעי מזג האוויר ולא מדובר רק בגשמים. שולחן פינג פונג המוצב בגינה או בחצר הבית, חשוף למעשה לקרינת שמש ישירה לאורך שעות מסוימות של היום, לרוחות (לעיתים חזקות), לגשמים וטמפרטורות נמוכות מאוד וכמובן ללחות קבועה שנמצאת באוויר ומשפיעה ללא הרף על השולחן. פגעי מזג אוויר אלה, עוד הרבה לפני שהם פוגעים בשלמות המבנית של השולחן, יכולים בקלות רבה מאוד לפגוע במשטחים שלו ובחלקיו, באופן שלא מאפשר לעשות בו שימוש לצורך משחק. כך למשל, דפורמציות של שולחן המשחק, קריעה של הרשת, חלודה בקונסטרוקציית השולחן שפוגעת ביציבות שלו וכן הלאה – כל אלה מונעים את השימוש בשולחן בצורה סבירה.

ההבדל בין שולחן פנים לחוץ

וזה כבר מביא אותנו להבדל בין שולחן פינג פונג המיועד לחללי פנים ובין שולחן ייעודי למרחבי חוץ. הבדל זה מבוסס כולו על סוג חומרי הגלם מהם עשוי השולחן. לעניין זה, שולחן פינג פונג למרחבי חוץ חייב להיות מיוצר מחומרים עמידים בלחות ובקרינת שמש ישירה והוא צריך להיות מספיק כבד בכדי להיות יציב ברוח. ככלל, שולחן חוץ מיוצר בדרך כלל מחומר פולימרי צפוף SMC, קונסטרוקציית מתכת מגולוונת כבדה ורשת עבה ומאסיבית יותר מזו הביתית.

איש משחק פינג פונג על שולחן ירוק
דילוג לתוכן