10 יתרונות בריאותיים לפינג פונג

פינג פונג הוא אחד המשחקים המשוחקים ביותר בעולם ומלבד היותו משחק חברתי, כייפי ומאתגר, לפינג פונג יש המון יתרונות בריאותיים לילדים ולמבוגרים כאחד. הוא אמנם לא משחק שרצים בו למרחקים קצרים או ארוכים, מרימים משקלים כבדים או מחזיקים את הנשימה מתחת למים אז אולי תתפלאו לגלות כמה הוא תורם לכושר הגופני, לחיזוק המוח ולהעלאת הביטחון העצמי!
10 יתרונות בריאותיים של טניס שולחן:

  1. לא סתם ד"ר דניאל אמן (ד"ר אמריקאי המתמחה בחקר המוח) אמר על פינג פונג שהוא "הספורט הטוב ביותר בעולם למוח". פינג פונג משפר את מהירות התגובה של השחקנים, משאיר את המוח חד, ובמהלך המשחק הוא מפעיל מספר אזורים במוח כשעוקבים אחרי הכדור, מתכננים מהלכים ואסטרטגיה בהתאם למהלכי היריב וכל זה במאיות השנייה!
  2. קאורדינציה (תיאום) בין יד ועין- שיחוק בפינג פונג משפר פלאים את התיאום בין היד והעין.
  3. לפי מחקר שנעשה בטאיוואן, המשחק עוזר לילדים עם בעיות קשב וריכוז ומשפר את הכישורים המוטוריים שלהם בשל המהירות הגבוהה של המשחק והצורך להישאר מרוכזים לאורך זמן.
  4. טניס שולחן הוא הספורט המושלם לאנשים עם בעיות ברכיים, בעיות גב או נקעים חוזרים ונשנים ואף תורם ומקל על הכאבים.
  5. למרות שנדמה שטניס שולחן הוא ספורט שאינו דורש יותר מדי מאמץ, תתפלאו לגלות שבמשחק אחד של שעה ניתן לשרוף 200-400 קלוריות!
  6. טניס שולחן הוא המשחק האולטימטיבי לטיפול ושיפור דמנציה באנשים מבוגרים. בקרן לחינוך לספורט ואומנות העולמית אף התחילו בתוכנית תרפיה הכוללת משחקי טניס שולחן באנשים עם אלצהיימר בשלבים מוקדם ומגוון צורות של דמנציה.
  7. משפר את האיזון- המפתח להיות שחקן טוב בפינג פונג הוא האיזון ולהיות מסוגל להחליף כיוונים במהירות, כך שככל שתשחקו יותר איזון הגוף ושיווי המשקל שלכם ישתפרו.
  8. פינג פונג הוא משחק חברתי ולכן תורם לא רק לבריאות הפיזית של המשחקים אלא גם לבריאותם הנפשית.
  9. שיפור סיבולת לב ריאה- אמנם אתם לא תרוצו למרחקים ארוכים, אך כדור פינג פונג יכול לעוף במהירות של מעל 96 קמ"ש! מהירות זו דורשת יכולות תגובה מהירה שמאיצות את פעילות הלב ומשפרות את סיבולת לב ריאה שלכם.
  10. חיזוק השרירים- נכון, אתם לא תרימו משקלים כבדים, אך טניס שולחן הוא ספורט הדורש מאמץ מפלג גוף עליון וגם מפלג גוף תחתון כך שכל שרירי הגוף משתתפים במאמץ ומתחזקים.
10 יתרונות בריאותיים לפינג פונג – Top Speed
דילוג לתוכן